Mając świadomość tego jak ważny w rozwoju człowieka jest okres wczesnego dzieciństwa w 2018 roku do użytku zostało oddane wyjątkowe miejsce – żłobek i przedszkole w jednym.  Budynek Żłobka i Przedszkola Miejskiego w Rudniku nad Sanem został zaprojektowany z myślą o potrzebach najmłodszych mieszkańców Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Budynek żłobka połączony jest z przedszkolem (aranżacja placówek utrzymana jest w tym samym klimacie). Jest to duży atut, ponieważ jesteśmy w stanie zapewnić opiekę nad Maluchami od ukończenia 1 roku życia, aż do 6 roku życia (w przedszkolu).

Zachowana ciągłość opieki i płynne przejście z żłobka do przedszkola daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, przynależności do grupy i możliwość budowania długotrwałych relacji pomiędzy nimi. Wierzymy, że zapewnienie takich warunków pozwoli małym ludziom na optymalny rozwój emocjonalny oraz społeczny.

Naszym celem było stworzenie otoczenia, które pozwoli najmłodszym doświadczać radości, uczyć się odpowiedzialności, poznawać świat w najbardziej naturalny sposób – poprzez zabawę i doświadczanie.

Estetyczna i bezpieczna przestrzeń żłobka pozwala najmłodszym na spędzanie czasu w komfortowych warunkach. Dwie przestronne i widne sale wyposażone są w atestowane sprzęty dostosowane do wieku dzieci.  Sale zabaw są klimatyzowane, w każdej z nich znajduje się oczyszczacz powietrza oraz wentylacja mechaniczna (rekuperacja).

Różnorodne zabawki, zarówno te małe, jak i duże pozwalają na wspomaganie rozwoju sensorycznego oraz rozwój aktywności ruchowej dzieci (kąciki manipulacyjne, ścianki sensoryczne, maty sensoryczne, wózki, jeździki, motory, piankowe kąciki, piankowa lokomotywa, walec z otworem, baseny z piłeczkami, akcesoria do masażu maluchów, akcesoria do rozwoju percepcji dzieci, namiot z świecącą kostką pełniący rolę sali doświadczania świata bądź miejsca relaksacji dziecka, kształtki piankowe, rehabilitacyjne, akcesoria do ćwiczeń równowagi, chusty animacyjne, drobne zabawki).

Łazienka wyposażona w sprzęty odpowiednie do wieku dzieci wraz z prysznicem. Sprzęt dostosowany do dzieci pozwala, chociażby na sprawniejsze przeprowadzenie treningu czystości.

Urozmaicenie czasu stanowią spacery w wózkach spacerowych (6-osobowy i 2-osobowy). Zabawa na magicznym dywanie czy też przestronnym placu zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, zabawkami ogrodowymi i innymi akcesoriami.